Pazartesi, Mayıs 13, 2024
Ana SayfaGenel SağlıkAlkali Su Nedir?

Alkali Su Nedir?


Suyun içerisinde bulunan özellikler suyun alkali olup olmadığını göstermektedir. Yani eğer su içerisindeki hidrojen iyonu fazla ise su asidik özellikte, hidrosit iyonu fazla ise alkali su olarak bilinmektedir. Bunun gibi sebepler ile beraber bilinmesi gereken diğer bir veri ise suyun ph değeri 7 seviyesinin altında ise aynı şekilde su asidik özellikte ve ph değeri 7 seviyesinde ise nötr ve 7’nin üzerindeki değerlerde ise alkali su olarak bilinmektedir.

Alkali suyun faydaları nelerdir?

alkali su faydalarıSu içerisinde kalite ararken aynı zamanda kesinlikle yüzey gerilimine de bakmak gerekmektedir. Alkali su ile tanımlanacak olan sular genel  olarak yüzey gerilimi açısından oldukça az olan sulardır. Oldukça iyi emilebilme özelliği ile vücutta ihtiyaç duyulan hücrelere çok daha kolay ulaşacak ve büyük fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda alkali su kullanmaya başlayan kişilerin de su içme eğiliminin daha fazla olacağı gözlemlenecektir. Özellikle suyu az çok tüketen ve su içmekten pek keyif almadığı için diyet programlarına suyu dahil edemeyen kişiler alkali su tüketerek su içme eğilimine yeni bir sayfa açarlar ve bu yenilik onlar ve onların sağlığı için oldukça faydalı olacaktır.

Peki alkali su nasıl hazırlanır?

Bireylerin kendi kendilerine belirleyecekleri bir hazırlanma aşaması iyi olabilir. Fakat her zaman için günlük olarak taze ve yeni olarak hazırlanması ve tazeyken tüketilmesi kesinlikle ve kesinlikle tavsiye edilir. Bazı insanların yaşam tarzını tam olarak alkali suya indirgeyerek, ölçüyü arttırarak damacana su miktarına ve oranına göre karbonat temin edip çoklu hazırlık yapabilmek oldukça önemlidir. Yemekler ve yiyecekler de dahil akla gelebilecek her alanda kullanılabilecek olan alkali suyun belirli bir hazırlama standardı ve prosedürü vardır.

alkali suAlkali su hazırlamak oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. Sadece ve sadece karbonat ve taze suya ihtiyaç duyulur. Eczaneden rahatlıkla alınacak olan karbonat ile mümkün ise en iyi kalitede hazır su eşliğinde hazırlanmalıdır.

Yaklaşık olarak 2 litre güvenilir su içine sadece küçük bir yemek kaşığı herhangi bir eczaneden almış olduğumuz karbonatı da ekleyerek taneler tam anlamı ile eriyene kadar iyice bir şekilde karıştırıp çözeltiyi hazırlamamız gerekir. Kullanılacak su oranına göre ölçüler birebir oranında değiştirilerek ihtiyaca göre hazırlanabilir.

Daha sağlıklı sunabilmemiz için lütfen bizi değerlendirerek yorum bırakmayı unutmayın.

[ratings]

Sağlık Durumu
Sağlık Durumu
Sağlığı merkeze alan yazılarımla, bilinçli ve sağlıklı yaşama adım atmaya davet ediyorum. Sağlık Haritası, güvenilir bilgilerle dolu bir rehber. Sağlıklı günler! 🌿
SON YAZILAR

En Yeni Yazılar