Perşembe, Mayıs 16, 2024

Limonla Gebelik Testi


Limonla gebelik testi yapabileceğiniz aklınıza hiç gelir miydi ? Aslında bazılarının bildiği bu yöntemle çok kolay bir şekilde evinizde otururken hamilelik testi yapabilirsiniz. Limon ve karbonat ikilisi gebelik testi için bizlere yeterli olan iki etken maddedir.

limonla gebelik

Hamilelik testinin doğru sonuçlar verebilmesi için regl dönemi bitiminden üzerinden bir hafta geçmiş olması gerekir. Regl dönemini tamamlayıp üzerinden 1 hafta geçmesi durumunda eczaneden gebelik testi alabilir veya evinizde bulunan imkanlarla yani limon ve karbonat kullanarak kendi gebelik testinizi kendiniz çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu testi gerçekleştiren bayanlardan alınan geri dönüşler limon ve karbonat ile yapılan hamilelik testinin ne kadar başarılı olduğunu göstermekte. Tabi ek olarak limon ve karbonat testi sonrası pozitif bir sonuç almanız durumunda daha kesin ve emin olabilmek için muhakkak kan testine başvurmanızı önemle tavsiye ederiz.

limonla gebelik

Şimdi gelelim limonla gebelik testi nasıl yapılır ..

Evimizde bulunan derin bir kabın içerisine idrarımızı yaptıktan sonra bir adet limonu ikiye bölüyoruz. Bir parçasının idrar yaptığımız kabın içerisine olabildiğince sıkıyoruz. İdrar bulunan kabın içine sıktığımız limonda bulunan tortular idrarın yüzeyinde kalırsa hamile değilsiniz demektir. Eğer idrar üzerine sıkılan limon tortuları kabın dibine doğru çökmeye başladıysa bu durum hamile olduğunuzu gösterir. Tortuların aşağıya çökmesi gebe olduğunuzun bir işaretidir.

Bir diğer yöntem ise karbonat (ekmek sodası) ile yapılan gebelik testidir. oldukça ucuz ve maliyetsiz olan bu yöntem hemen hemen herkesin evinde bulunan karbonat (ekmek sodası) ile yapılır. Bu yöntemler tamamen sizin hamilelik şüphelerinizi ortadan kaldırmaya yönelik birçok gebenin kendi imkanlarıyla test edip doğru sonuçlar aldığı yöntemlerdir. Fakat ilk başta da yazdığımız gibi bu testlerin pozitif olması sonucunda muhakkak kan testi yapmanız gerekir.

Karbonat ile gebelik testi nasıl yapılır ?

Limonla gebelik testinde söylediğimiz gibi yine aynı şekilde idrarımızı derin bir kabın içerisine yapıyoruz. Ardından karbonatımızı az oranda idrarın üzerinde döküyoruz. Hemen sonrasında ise karbonatın idrar üzerinde ki seyrini izlemeye başlıyoruz.

Eğer karbonat idrarın üzerinde kabarıp köpürcükler oluşturmuş ise bu durum sizin hamile olduğunuzu gösterir. Eğer karbonat idrar üzerinde köpürmemiş ve idrarın dibine doğru çökme eğilimine geçmiş ise bu durum gebe olmadığınızı göstermektedir.

Bu yöntemler doktor kontrolünde kan testi ile kesin sonuç elde edilerek tamamlanmalıdır.

Limonla gebelik testi ne kadar doğru gerçekleştirilmiş olsa da kimi zaman doğru sonuçlar vermediğini duyduk. Ancak yine benzer oranda limonla gebelik testinin doğru sonuçlar verdiği de vurgulanmakta. Halk arasında uygulanan bu yöntem sadece pratik bilgi amaçlı olup kesin sonuç vermemektedir. Lütfen bu test sonrasında bağlı bulunduğunuz aile hekimi veya doktorunuza danışarak kesin sonuçlar için bilgi alınız.

Daha iyi bilgiler sunabilmemiz için lütfen bizi değerlendirerek yorum bırakmayı unutmayın.

[ratings]

Sağlık Durumu
Sağlık Durumu
Sağlığı merkeze alan yazılarımla, bilinçli ve sağlıklı yaşama adım atmaya davet ediyorum. Sağlık Haritası, güvenilir bilgilerle dolu bir rehber. Sağlıklı günler! 🌿
SON YAZILAR

En Yeni Yazılar