Pazartesi, Mayıs 13, 2024
Ana SayfaKadın SağlığıCilt Bakımı & MakyajSiyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?


Günümüzde neredeyse her kadının büyük sorunu olan siyah noktalar ve sivilceler en çok karşılaşılan cilt problemleri arasında yer almaktadır. Siyah nokta ve sivilceler yüzünden güzelliğin bozulduğunu düşünen kadınlar bu sorunlardan kurtulmak için birçok yola başvurmaktadır. İlaçlardan kozmetik ürünlerine, doğal bitkilerden yüz maskelerine birçok değişik ürün denenmektedir. Peki siyah nokta ve izlerinden kurtulmak için neler yapılabilir? Ne gibi ürünler kullanılabilir bunlara gelin hep beraber bir göz atalım ve öğrenelim.

Siyah noktalardan kurtulmak için neler yapılabilir? 

siyah noktalardan nasıl kurtulunurSiyah noktalar herkesin canını sıkan ve hiç hoş görülmeyen en önemli cilt ve yüz kusurlarından bir tanesidir. Özellikle yüzün T bölgesinde oldukça yaygın olan siyah noktalar bir defa oluştuğunda bir daha kurtulması zor olabilmektedir. Kesinlikle siyah noktalarla düzenli ve azimli bir şekilde mücadele etmek gerekir. Fakat bunun yanı sıra siyah nokta ve izlerinden kesinlikle %100 oranında kurtulmak neredeyse imkansız denebilir. Düzenli yapılan temizlik sonucunda siyah nokta oranı yarı yarıya düşmektedir.

Siyah noktalardan ve izlerinden kurtulmak için basit yöntemler: 

  • Siyah noktalardan kurtulmak için kullanılan soyulan maskeler çok faydalı olmaktadır. Bu sayede neredeyse tamamen kurtulmak mümkün olabiliyor.
  • Düzenli olarak peeling uygulaması yapmak da siyah noktaların yok olmasına büyük katkı sağlamaktadır.
  • Ayrıca çok fazla bilinmeyen kahve telvesi gibi sert noktacık yapıya sahip olan değişik yöntemler de peeling şeklinde uygulanarak siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olmaktadır.
  • Siyah noktalardan kurtulmak için bu yöntemlerin yanı sıra çeşitli ilaçlar da bulunmaktadır. Fakat bir cildiye uzmanına danışmadan, kendi kafanıza göre ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır. Eğer doktorunuz tavsiye ettiği taktirde gönül rahatlığı ile bu tür ilaçları kullanabilirsiniz ve genellikle bu kullanım sonucu iyi sonuçlar elde edilmektedir.
  • siyah noktalara bitkisel çözümSiyah noktalardan ve izlerinden kurtulmak için bir başka yöntem de bizlere birçok konuda yardımı dokunan, adeta harika bir doğal şifa kaynağı olan, yıllardan beri neredeyse her alanda kullanılan aloe vera bitkisidir. Aloe vera bitkisinin içerisinde bulunan sümüksü kıvamdaki sıvı sivilcelerden siyah noktalara, cilt lekelerinden yüzde oluşan güneş yanıklarına kadar her şeye iyi gelmektedir. Yatmadan önce düzenli olarak yüzünüze aloe vera bitkisinin içinden çıkan sümüksü yapıya sahip sıvıyı sürerseniz cildinizdeki tüm kusurlara iyi gelecektir.

Daha iyi bilgiler sunabilmemiz için lütfen bizi değerlendirerek yorum bırakmayı unutmayın.

[ratings]

Sağlık Durumu
Sağlık Durumu
Sağlığı merkeze alan yazılarımla, bilinçli ve sağlıklı yaşama adım atmaya davet ediyorum. Sağlık Haritası, güvenilir bilgilerle dolu bir rehber. Sağlıklı günler! 🌿
SON YAZILAR

En Yeni Yazılar